وقتيکه خاطرات گذشته در دل خاموشم بيدار ميشوند بياد آرزوهای در خاک رفته .آه سوزان از دل بر ميکشم و غمهای کهن روزگاران از کف رفته را در روح خود زنده ميکنم .
با ديدگان اشکبار ياد از عزيزانی ميکنم که ديری است اسير شب جاودان مرگ شده اند .
ياد از غم عشق های در خاک رفته و ياران فراموش شده ميکنم .رنجهای کهن دوباره در دلم بيدار ميشوند .افسرده و نااميد بدبختيهای گذشته را يکايک از نظر ميگذرانم و بر مجموعه غم انگيز اشکهايی که ريخته ام مينگرم .و دوباره چنانکه گويی وام سنگين اشکهايم را نپرداخته ام
دست به گريه ميزنم .اما ای محبوب عزيز من اگر در اين ميان ياد تو کنم غم از دل يکسره بيرون ميرود. زيرا حس ميکنم که در زندگی هيچ چيز را از دست نداده ام.
بارها سپيده درخشان بامدادی را ديده ام که با نگاهی نوازشگر بر قله کوهساران مينگريست
گاه با لبهای زرين خود بر چمن های سر سبز بوسه ميزد و گاه با جادوی آسمانی خويش آبهای خفته را به رنگ طلایی در می آورد.
بارها نیز دیدم که ابرهای تیره چهره فروزان خورشید آسمان را فرو پوشیدند .مهر درخشان را وا داشتند تا از فرط شرم چهره از زمین افسرده بپوشاند و رو در افق مغرب کشد.
خورشید عشق من نیز چون بامدادی کوتاه در زندگانی من درخشید و پیشانی مرا با فروغ دلپذیر خود روشن کرد .اما افسوس.دوران این تابندگی کوتاه بود زیرا ابری تیره روی خورشید را فرا گرفت .با این همه در عشق من خللی وارد نشد زیرا میدانستم که تابندگی خورشید های آسمان پایندگی ندارد.

/ 92 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
amen

از درخت بیاموزیم و همچون او بر لب زمزمه کنیم که من درختم، ساقه‌ام نقش ستونی است به ایوان فلک یک دوصد رنگ به رختم، من درختم تشنگی، عمق دهد ریشه در خاک مرا آفتاب، گر ندهد نور، تن پاک مرا تن من خم نشود، لحظه‌ای عزم مرا کم نشود سر خود را به فلک دارم و چشمم به ملک قد خود اوج کنم تا که به نوری برسم من درختم، تکیه بر دگری جمله حرام است مرا چون كه خود تکیه‌گاهم همه را

تکتم

كجايي؟خبري ازت نيست

بهار

همه چيز خيلی زيبا بود...

مینو بدیعی

با سلام زيبايی ر و ح تان را ستايش می کنم .عشق واقعی پايدار است

ستاره

سلام.وب قشنگی داری.به منم سر بزن خوشحال میشم.

سياوش

سلام.با حال بود به من هم سر بزنی ممنون ميشم با بای

عسل

خيلی قشنگه حيفه نبندش

روژان

واقعا قشنگ بود نمی دونم چی بگم. البته پيام های شما همه ماله خرداده اما الان مرداده خيلی عالی بود.خدا کنه نبسته باشينش.اميدوارم هر کی به هر کی ميخواد برسه. اين اهنگه هم خيلی عاليه باور کن همش راسته. اميدوارم اين وبلاگ بسته نشه.